Montessori

Przedszkole jest prowadzone zgodnie z metodyką Marii Montessori. Nasi nauczyciele mają certyfikat AMI – centrum szkoleniowego założonego w 1929 roku przez Marię Montessori.

 

Przyjazne przedszkole

Nieodłączną częścią metody Montessori jest edukacja życia w miłości i pokoju, jest to element, na który zwracamy ogromną uwagę. Idee rodzicielstwa bliskości i porozumienia bez przemocy są szczególnie bliskie naszej kadrze.

 

Angielski cały dzień

W I Love Montessori rozmawiamy po angielsku. Jest to najbardziej naturalna i najszybsza metoda uczenia się, dzięki której dzieci poznają język angielski jako codzienny. 

Dodatkowo dzieci mają również zajęcia z języka chińskiego z wesołym i charyzmatycznym Ma Din.

 

Zdrowa żywność i otoczenie

Promujemy ekologię w jedzeniu, zabawie i pracy:

• ekologiczne posiłki (certyfikowane),

• pomoce naukowe z drewna, metalu lub naturalnych tkanin,

• wyposażenie przedszkola z materiałów pochodzenia naturalnego,

• ekologiczne mydełka do mycia rąk i inne środki czystości,

• zajęcia oraz spotkania z gośćmi, którzy w interesujący, przystępny, a jednocześnie profesjonalny sposób przybliżą dzieciom ciekawe zagadnienia, mające bezpośredni wpływ na nasze zdrowie.

Więcej informacji w Ekologiczne przedszkole.

 

Pełna prywatność dzieci i ich rodziców

Nie publikujemy zdjęć dzieci w galeriach, ani portalach społecznościowych.
Za to wszyscy rodzice po zalogowaniu się na naszą platformę mogą oglądać fotografię.

 

Bez logo

Przyjęliśmy zasadę, według której dzieci nie powinny przynosić do przedszkola akcesoriów z bohaterami filmów i gier – Cars, Hello Kitty, Spidermanem itp. – ani też przychodzić w ubraniach z takimi motywami.

Rozumiemy, że często takie ozdoby sprawiają frajdę dzieciom, ale niestety również rozpraszają i skłaniają do porównywania się i prześcigania.

Postępowanie według tej zasady będzie procentowało w ich późniejszym życiu.

Komunikacja

W Montessori jedną z kluczowych kwestii jest współpraca szkoły z domem. Nasi rodzice mają stały kontakt z nauczycielami i dyrekcją poprzez specjalną platformę komunikacyjną. W systemie regularnie umieszczane są zdjęcia, opisy i plan zajęć, rodzice mają dostęp do bogatej literatury na temat metody Montessori. Dzięki temu narzędziu rodzice zawsze są na bieżąco z życiem szkoły.

Ogród montessori